niedziela, 11 października 2009

Wyrównane spotkanie, słabe widowisko.

Czarni Jelenin nie dali rady pokonać notowanej na trzecim miejscu Cariny Gubin. Nie wykorzystali sytuacji które mieli, po czym popełniając błędy w obronie stracili dwie bramki z wiatrem. W wyniku tego wynik 0:2 przesądził o porażce.
Od samego początku widać było że spotkanie nie należy do najłatwiejszych. Dobrze grająca defensywa wspomagana była przez wiatr. Ciężko było oddać jakikolwiek celny strzał na bramkę rywala. Pierwszy groźny faul w obrębie pola karnego i zawodnik Cariny ukarany żółtą kartką. Do piłki podchodzi Paweł Morek i potężnym strzałem zmusił bramkarza Gubińskiej drużyny do interwencji. Na chwilę później mogło być 1:0 po strzale z dystansu piłka uderzyła w poprzeczkę napastnik Jelenina dobił głową a obrońca stojący na linii wybił piłkę rękoma. Arbiter spotkania dopatrzył się jednak prędzej faulu na bramkarzu. Niewykorzystane sytuacje się mszczą.Carina szybko wyszła z Contrą zawodnik Gubina oddał strzał z dystansu nie zapowiadający się na bramkę. Kamil Walotka chciał zablokować strzał i niefortunnie trafił w piłkę lobując Łukasza Bieleszczuka. Czarni nie zamierzali się poddać. Szybko wyprowadzona akcja i mogła paść bramka wyrównująca. Bramkarz nie złapał piłki a Patryk Zawal szybko znalazł się pod jego nogami i zabrał futbolówkę. Gdy gotowy był zagrać do środka został podcięty przez bramkarza w polu karnym. Piłkarze domagali się rzutu karnego ale nieprzekonany arbiter puścił grę. Carina zaatakowała z kontry lecz ich zmagania zostały zatrzymane na połowie. Marcin Sechafer przerywając akcje Cariny i podał do Patryka Zawala, ten zagrał piłkę w ciemno a rywale wykorzystując błąd ruszyli na bramkę Czarnych. Kamil Bendiuł nie zdołał zatrzymać napastnika i bezradny Łukasz Bieleszczuk musiał wyciągnąć piłkę z siatki po raz drugi i ponownie przez kolegów z obrony. Do przerwy Czarni mogli zdobyć gola kontaktowego dobrze wykonany rzut wolny Grzegorza Morka który podał do wchodzącego Adriana Mikitiuka lecz niestety piłka trafiła w boczną siatkę. Po przerwie mogło się wydawać, że Czarni nadrobią stracone bramki z wiatrem. Lecz nawet warunki pogodowe nie były w stanie pomóc fatalnie grającym zawodnikom Jelenina. Niemal każda akcja została zatrzymywana przez dobrze grającą linie obrony Gubińskiej Cariny. Wszystkie próby strzału i strzały bez trudy trafiały w ręce bramkarza gości. Łukasz Bieleszczuk także kilka razy uchronił swój zespół przed podwyższeniem wyniku przez rywala. Do końca spotkania to Czarni dłużej utrzymywali się przy piłce mając na celu zdobyć gola kontaktowego.

CZARNI JELENIN-CARINA GUBIN 0:2 (0:2)