poniedziałek, 5 października 2009

Wyjazd? - ...Porażka!

Czarni Jelenin ulegli w wyjazdowym spotkaniu Alfie Jaromirowice aż 4:1. Wszystko toczyło się po myśli do pierwszej połowy gdy wynik był 0:0. Po bramce Alfy na 1:0 czarni do końca meczu grali w 10-tkę. Przyczyniło się to do rozwiązania worka z bramkami, i dali sobie włożyć aż 4 trafienia. Honorowe trafienie zaliczył Aleksander Nieradka trwożąc chyba najlepszą akcje tego meczu z Grzegorzem Morkiem.

Pierwsi zaatakowali przyjezdni. Strzał Grzegorza Morka lecz wysoko nad bramką. Alfa szybko odpowiedziała kilkoma groźnymi atakami, lecz obrońcy bobrze spisywali się w swoich rolach. Niepowodzenie Alfy mogli wykorzystać Czarni. Podanie od Adriana Mikitiuka i z przed pola karnego bramkę mógł zdobyć ponownie Grzegorz Morek lecz bramkarz w ostatniej chwili przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwile później błąd w kryciu wykorzystał napastnik Alfy przedarł się przez obronę lecz był zatrzymany przez Łukasza Bieleszczuka, gospodarze domagali się karnego lecz arbiter był innego zdania. Jeszcze w końcówce piłkarze Jelenina musieli się trochę napocić aby nie stracić bramki do szatni. Pierwsza połowa była wyrównana. Jedynym wyróżniającym się zawodnikiem był napastnik Alfy który nie miał sił do dobrze dysponowanego bramkarza Czarnych Jelenin. Po przerwie Czarni nie dogadali się co do krycia Radosława Śliwy który starzał tyle problemów obrońcą. Prostopadłe podanie z lewej strony i nieporozumienie obrońców wykorzystał niekryty właśnie napastnik Jaromirowic. W 60 minucie Paweł Czura zapominając, że ma na swoim kącie żółty kartonik faulował jednego z graczy gospodarzy. Arbiter ukarał go Czerwoną kartką i od tego momentu czarni musieli grać w osłabieniu. Zaczęła się "nerwówka" alfa z przewagą wykorzystała okazje. Faulowany przed polem karnym był jeden z zawodników. Zawodnik alfy pewnie uderzył w długi róg bramki nad murem podwyższając prowadzenie. Alfa co chwilę stwarzała zagrożenie w polu karnym Jelenina.Minute później Alfa po akcji lewą stroną gdzie brakowało jednego zawodnika zdobyła kolejną bramkę na 3:0. Czarni byli bezradni ale nie poddawali się. Kilka strzałów lecz dobrze spisywał się goalkeeper gospodarzy. Wydawało się, ze może być po meczu ale alfa nie zaspokoiła apetytu. Strzał z dystansu oddał pomocnik Jaromirowic, niefortunnie uderzona piłka po koźle zaskoczyła tuż przy słupku Łukasza Bieleszczuka. Mecz mógł zakończyć się o jedno oczko wyżej gdyby zawodnik wykorzystujący rzut karny nie trafił w słupek. Od 80 minuty Czarni jakby nabrali energii. Do końca meczu atakowali bramkę rywala. Jedna z akcji Aleksandra Nieradki oraz Pawła i Grześka Morków mogła by być transmitowana w telewizji. Zawodnicy Czarnych rozjechali obronę Alfy lecz minimalnie wykończenie minęło słupek bramki. Lecz nie postanowili przestać. Ponowili atak i tym razem Aleksandrowi Nieradce i dało pokonać się bramkarza gospodarzy. Pomimo jeszcze kilku okazji do zdobycia bramki wynik nie uległ zmianie i Alfa pewnie zainkasowała komplet punktów.
(Zdjęcia i informacje dzięki oficjalnej stronie Alfy Jaromirowice)

ALFA JAROMIROWICE - CZARNI JELENIN 4:1 (0:0)