poniedziałek, 26 października 2009

Ważne punkty...

Czarni Jelenin w 11 meczu kolejki pokonali Zenit Myszęcin 2:1 zdobywając ważne punkty. Tym samym obronili drużynę przed 4 porażką z rzędu. Pierwszą bramkę dla Jeleninia zdobył Aleksander Nieradka. Po stracie bramki na remis Czarni wzięli się do roboty zmarnowane okazje były nie do policzenia. Dopiero w końcówce bramkę na prowadzenie zdobył Marcin Sechafer indywidualną zapewnił prowadzenie i 3 pkt.

W pierwszej połowie Czarni szybko mogli wyjść na prowadzenie. Rajd Kamila Bendiuł mógł zakończyć się bramką lecz żaden z zawodników Jelenia nie potrafił zamknąć wrzutki. Niestrzelona bramka mogła się szybko zemścić po strzale zawodnika Zenitu piłka trafiła w słupek. Szybka odpowiedź Czarnych lecz Grzegorz Morek zbyt lekko uderzył futbolówkę. Niemoc zdobycia bramki nie trwała długo. Po podaniu Piotra Lechowicza Aleksander Nieradka wychodzi sam na sam z bramkarzem. Obrońca popełnił kuriozalny błąd a napastnik Jelenina wbił futbolówkę do niemal pustej bramki. Poważnej kontuzji nabawił się Kamil Bendiuł który niefortunnie trafił w piłkę i pad na murawę z problemami bólu pleców. Kontuzja może być poważna bo zawodnika zabrała karetka pogotowia. Pytanie na ile poważna? I ile przerwy w grze będzie potrzebował zawodnik na wykurowanie się.
Po przerwie gra w przewadze jednego gola nie trwała długo. Czarni po błędzie Waldemara Tworka i Pawła Dominika Zenit zdobył gola na 1:1. Czarni nie mogli pozwolić na takie błędy. Kilka indywidualnych akcji Aleksandra Nieradki i Grzegorza Morka mogło zapewnić prowadzenie. Czerwoną kartkę ujrzał Paweł Czura za uderzenie przeciwnika bez piłki a rywala sędzia ukarał ty6lko żółtym kartonikiem. Czarnym przyszło grać w 10'tkę. Wspaniała akcje miał także Piotr Lechowicz wyszedł sam na sam mógł podać do wychodzącego Patryka Zawala lecz postanowił sam wykończyć akcje i niestety zbyt mocno wypościł futbolówkę którą złapał bramkarz Myszęcina. Mogła to być akcja o przesądzeniu wyniku. Lech chwile po tym Czarni mogli odetchnąć z ulgą. Marcin Sechafer postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość gościom. Mijając obrońców, kładąc bramkarza, z łatwością zdobywając bramkę na prowadzenie. Wynik mógł się szybko zmienić. Po prostopadłym podaniu do Grzegorza Morka ten właśnie zawodnik wychodząc sam na sam mógł zdobyć bramkę. Lecz dobrze ustawiony bramkarz czubkiem buta zmienił jeszcze kierunek lotu piłki.

CZARNI JELENIN - ZENIT MYSZĘCIN 2:1 (1:0)