piątek, 31 sierpnia 2012

Po kolejny komplet!

Jutro Czarnych czeka kolejny wyjazd, tym razem pojadą oni do Lubięcina. Błękitnym w przeciwieństwie do nas nie wiedzie się na początku sezonu, nie udało im się zdobyć ani jednego punktu. Zdecydowanym faworytem wydaje się być nasza drużyna, mimo to nie można lekceważyć rywala. Informacje o przeciwniku blekitni-lubiecin.futbolowo.pl.

Sobota 1 września godzina 17.00 boisko w Lubięcinie
Błękitni Lubięcin - Czarni Jelenin

niedziela, 26 sierpnia 2012

Czarni nie zwalniają tempa!

Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo tym razem Czarni pokonali drużynę z Konotopu. Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze gdyż już w 7 minucie objęliśmy prowadzenie. Marek Bogiel wparował z piłka w boczny sektor pola karnego i podał do stojącego gdzieś na 5 metrze Aleksandra Nieradki, który skierował futbolówkę to siatki. Minęło zaledwie 10 minut, a było już 2-0. Czarni wywalczyli rzut z autu, Aleksander zauważył niepilnowanego Konrada Gabigę, więc szybko chwycił piłkę i posłał do swojego młodszego kolegi, a ten wykorzystał swoją szybkość i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem następnie go przelobował i gdy piłka zmierzała do pustej bramki pobiegł jeszcze do niej Mateusz Znojek i to on ostatecznie wpisał się na listę strzelców. Nasza drużyna nie zwalniała tempa i dalej szturmowała bramkę rywali. Kolejna akcja dośrodkowanie z prawej strony do stojącego w polu karnym Konrada, ten uderza z woleja, ale niestety trafia w poprzeczkę. Następnie Mateusz Znojek zdecydował się na strzał z 16 metrów, ale i tym razem niestety tylko poprzeczka. Czarni jeszcze przeprowadzili kilka groźnych akcji, ale wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie goście ruszyli do ataku. Najwięcej kłopotów sprawiały nam ich ataki lewą stroną, kiedy to posyłali długie podania do swojego skrzydłowego, który uciekał naszym obrońcą, ale przeważnie udawało nam się wychodzić obronną ręką. Niestety w 75 minucie ujrzeliśmy prawie, że kopię akcji z 7 minuty tym razem w wykonaniu gości i było już tylko 2-1. Zapowiadała się nerwowa końcówka, ale zaledwie 3 minuty później Konrad uderza zza pola karnego no mi mamy 3-1, kolejne 3 minuty i mamy 4-1. Aleksander wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie posłał piłkę do bramki. Wtedy już było pewne, że Czarni nie dadzą odebrać sobie tego zwycięstwa.

CZARNI Jelenin – Mieszko Konotop 4:1 (2:0)

Kolejne 3 punkty?

W niedzielę Czarni rozegrają drugie spotkanie na własnym boisku. Do Jelenina przyjedzie Mieszko Konotop, który z dorobkiem 6 punktów zajmuje 5 pozycję w tabeli, więcej informacji o rywalu na mieszkokonotop.futbolowo.pl. Czy nasza drużyna zdobędzie kolejne 3 punkty? W poprzednim sezonie goście ulegli na naszym terenie więc i niech tym razem tak będzie.

Niedziela 26 sierpnia godzina 17.00 boisko w Jeleninie
Czarni Jelenin - Mieszko Konotop

sobota, 18 sierpnia 2012

Wynik lepszy niż gra.

Do dzisiejszego spotkania oba zespoły przystąpiły w osłabionym składzie u nas zabrakło Adriana Mikitiuka, Piotra Lechowicza oraz Kamila Iwaniaka zaś u gospodarzy m.in. najlepszego strzelca. Od pierwszych minut to nasza drużyna przejęła inicjatywę, to my próbowaliśmy stwarzać sobie okazje bramkowe, ale nic z tego nie wynikało. Później jednak nasza drużyna zaczęła grać bardzo chaotycznie dużo niedokładnych podań, bezsensownych zagrań czy strzałów. Wtedy gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, ale także nie potrafili w jakiś sposób nam zagrozić, wszystkie strzały omijały światło bramki. Kiedy sędzia podyktował rzut wolny z 16 metrów wydawało się, że miejscowi zawodnicy będą mogli się cieszyć z prowadzenia, lecz i tym razem piłka przeleciała obok słupka. W tym okresie gry Jelenin starał się głównie wyprowadzać kontry. Najczęściej uruchamialiśmy prawą stronę, z której wykonaliśmy kilka groźnych dośrodkowań, po których wystarczyło skierować piłkę do pustej bramki, ale ta sztuka nie udała się ani Mateuszowi Walotce ani Oskarowi Winiarskiemu. W 36 minucie pogubiła się lekko obrona Klenicy i futbolówka spadła pod nogi stojącego na 16 metrze Aleksandra Nieradki, przed którym stał już tylko bramkarz.
Pewny strzał po ziemi piłka mija linie bramkową tuż przy lewym słupku i jest 1-0 dla Czarnych. Tak tez kończy się pierwsza połowa. Zawodnicy z Klenicy podrażnieni stratą bramki zaatakowali już od początku drugiej połowy. Gospodarze przeprowadzili kilka bardzo groźnych ataków, przy których mieliśmy ogromne szczęście, że nie straciliśmy bramki. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłka zmierzała w nasze pole karne gdzie stało dwóch niepilnowanych rywali, ale na szczęście jeden z nich tak fatalnie uderzał głową, ze poleciała daleko od bramki. Następnie kolejne dośrodkowanie z lewej strony zawodnik Odry oddaje strzał z bliskiej odległości, lecz tym razem fenomenalną interwencją popisał się Arkadiusz Nieradka.Nasi rywale na tym nie poprzestali i atakowali dalej. W kolejnych dwóch akcjach oddawali dwa strzały praktycznie na pustą bramkę i gdy wydawało się, że tym razem piłka musi wpaść do siatki to w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie znaleźli się nasi obrońcy Mateusz Znojek i Oskar Winiarski, którzy wybijali futbolówkę tuż sprzed linii. Czarni przetrwali ten sztorm ataków przeciwnika i starali się przenieść grę pod drugą bramkę. W 63 minucie tuż przed polem karnym otrzymał piłkę Aleksander, obrócił się z nią podał ją do stojącego na około 24 metrze Damiana Kuszka, a ten bez wahania uderzył na bramkę i trafił w samo okienko. To już 2-0 dla Jeleninia, od tamtej pory jak by zeszło powietrze z gospodarzy i do końca spotkania to my kontrolowaliśmy. Kilka minut później Paweł Morek także strzałem z dystansu próbował zaskoczyć golkipera Klenicy, ale minimalnie się pomylił.
Swojego pięknego gola próbował przebić Damian, kiedy to po dośrodkowaniu z prawej strony starał się uderzyć piłkę z przewrotki, ale niestety w nią nie trafił. Staraliśmy się oddawać jeszcze kilka strzałów, ale najczęściej były one blokowane. Po jednym z takich strzałów Aleksandra piłka została zablokowana przez obrońcę i trafiła do Adama Chylińskiego, który z ok 7 metrów zdobył ostatnią bramkę meczu. W międzyczasie Odra oddała kilka strzałów, ale nie sprawiły one większego problemu naszemu bramkarzowi. Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy na 2 miejsce tuż za faworytem ligi KSF-em Zielona Góra.

Jedziemy dalej!

Tym razem Czarnych czeka daleki wyjazd do Klenicy gdzie powalczą o komplet punktów z miejscową Odrą. Nasi rywale w pierwszej kolejce ulegli na własnym boisku drużynie z Konotopu zaś w drugiej pokonali Błękitnych Lubięcin, więcej szczegółów o przeciwniku na ksodraklenica.futbolowo.pl.
W poprzednim sezonie udało nam się dwukrotnie pokonać drużynę z Klenicy oby i tym razem nasz zespół wyszedł zwycięsko z tej konfrontacji.

Sobota 18 sierpnia godzina 14.00 boisko w Klenicy
Odra Klenica - Czarni Jelenin

środa, 15 sierpnia 2012

Wreszcie pokonani!

Mimo braku kilku podstawowych zawodników udało nam się wreszcie pokonać Czarnych Rudno. Zaczęliśmy mecz bardzo nerwowo i już od pierwszych minut mogliśmy przegrywać, później jednak to my doszliśmy do głosu spychając Rudno do obrony. Głównie staraliśmy się uruchamiać naszych napastników długimi piłkami, ale na niewiele to się zdało. Dogodną sytuację miał Aleksander Nieradka, który stanął sam na sam z bramkarzem, lecz to zawodnik gości okazał się lepszy. Więc remisem 0-0 zakończyła się pierwsza połowa. Bardzo udanie rozpoczęliśmy drugą część spotkania, gdyż zaledwie po 5 minutach ponownie Aleksander znalazł się w sytuacji „sam na sam”, ale tym razem umieścił piłkę w bramce. Drużyna z Rudna musiała się otworzyć, co spowodowało, że kilkukrotnie znajdowaliśmy się w podobnej sytuacji, ale piłka jak na złość omijała światło bramki. A więc udanie rozpoczęliśmy nowy sezon wygrywając pierwsze dwa spotkania. Czarni oby tak dalej!

Czarni vs Czarni

Dopiero co zakończyła się pierwsza kolejka, a już jutro czekają nas kolejne emocje. Po wyjazdowym zwycięstwie Czarni tym razem na własnym boisku zmierzą się z Czarnymi Rudno, którzy w ubiegłym sezonie dwukrotnie pokonali nas 3-1. W pierwszej kolejce Rudno zremisowało u siebie 1-1 z Błękitnymi Lubięcin, ale prawdopodobnie wynik będzie zweryfikowany na 3-0, szczegóły na www.czarnirudno.pl.

A więc 15 sierpnia godzina 17.00 boisko w Jeleninie
Czarni Jelenin vs Czarni Rudno.

poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Wymęczone zwycięstwo

MKS Nowe Miasteczko - CZARNI Jelenin 2:3 (1:1)